Biblioteka ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

zaprasza

chętnych do współpracy

„Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi” ~Jan Paweł II

Po raz kolejny w tym roku braliśmy udział w zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. We współpracy z POLESKIM STOWARZYSZENIEM WSPARCIA SPOŁECZNEGO „NASZ DOM”,  młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza- włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Banki Żywności i Danone.

W ciągu dwóch dni wolontariusze zebrali 1 485 kg produktów spożywczych,  które trafiły do osób potrzebujących  i instytucji.

Wolontariusze, którzy brali udział w zbiórce: Magda Ostrowicka, Karolina Kościelniak, Ewelina Koszot, Sylwia Milart, Ewelina Piskała, Magdalena Maksymiuk, Ilona Mróz, Jarosław Piątek, Patryk Ciodyk, Marcelina Teodorowicz, Dominika Kulicka, Justyna Szwarc, Paulina Tyszczuk, Izabela Nahuluk, Karolina Mazurek, Ewa Chudycz, Edyta Kurdach, Paulina Skibińska, Karolina Sawczuk, Anna Czelej, Natalia Galewska, Karolina Wołoszun, Klaudia Komuch, Paulina Audor, Dominika Klimkiewicz, Jakub Baj, Aleksandra Czuj, Magdalena Kryjak, Kinga Kwiatkowska, Malwina Karwat, Natalia Koziej, Elwira Korszun

W październiku gościliśmy Okko Luurshema, – wolontariusza z Holandii.

Pan Okko Luurshem opowiedział nam o pracy holenderskiego wolontariatu i podzielił się wrażeniami z pobytu w naszej szkole. Mieliśmy okazję sprawdzić się w naszym angielskim, bo rozmowy prowadziliśmy w tym języku, chociaż Pan Okko świetnie mówi po polsku.

1 i 2 listopada Włodawskie Stowarzyszenie „Renovabis” przeprowadziło publiczną zbiórkę pieniędzy na renowację zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym. W sumie zebrano rekordową kwotę 10 344,71 zł. Wolontariuszki naszej szkoły, które brały udział to: Klaudia Winiarczyk Martyna Michalska.

W listopadzie  2013 – szkoliliśmy się w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu we Włodawie” –dziękujemy Pani  Krystynie Kończal  za fajnie przeprowadzone i profesjonalne szkolenie pt.:  „Wolontariat w pierwszych krokach”.